אמן אורח

עודכן ב: 20 ספט 2020

מרגלית פרימו

"לא נחה ועפה..."

כל עבודה שלי היא "בריאה" חדשה, והיא חלק מתוך חיי. בהתרגשות של יצירת צירופים אישיים, מראות בלתי צפויים, או בלתי אפשריים, המורכבים על מצע חלק, נקי, אני "יוצרת את כל כולי מבפנים". אני "קורמת" שוב, בחלקים חושניים, בנקודות ובפסים, יוצרת "עבודה" שעוברת הלאה, ויזואלית אמנותית ורגשית. ונשארת....

בעבודותיי יש שילוב אישי, מורכב, בלתי אמצעי ואינטואיטיבי של טכניקות, פיסות צילום (קולאז') רישום בעפרונות, פנדה, פסטלים, אקריליק וחומרים נוספים. החיבורים והשילובים שאני עושה בפורמטים גדולים וקטנים, מאפשרים לי להשתמש בפיסות הצילום, ככתמי צבע, או וגם כדימויים משמעותיים, המהווים עבורי השראה, להמשיך לפתחם, לשלבם וליצור מחדש.

כמו "נבירה" בתוך נשמתי, אני נוגעת ב"פיסות חיי", מעלה דימויים והבנות, הנחשפים יחד ליצירה, שבה מודגשת אהבתי לחומרים, לצבע, לקומפוזיציה ולתוצאה. המראות הקטנים, הצורות החושניות, המיניות לעיתים...בשילוב הרישום, והזרימה שביניהם, "קורמות" יחד לעבודה בשפה אמנותית שלי.

אני שואפת לגרום לאנשים ריגוש עמוק והארה, בהביטם בעבודותיי. הייתי רוצה שיחושו כמוני, משהו מההתרגשות ומהתרוממות הרוח שלי".

מרגלית פרימו בוגרת המדרשה לאמנות (1981), אמנית, ציירת ומורה לאמנות. השתתפה בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בארץ ובעולם. עבודותיה מוצגות במגזינים לאמנות ישראלית ובאתרים וירטואליים נבחרים.

נייד - 050-4774785

margprim@gmail.com

https://www.facebook.com/margalit.primo61 צפיות

עודכן ב: 20 ספט 2020

שמי מיטל דור, בת 43, צלמת אנשים וגם אוכל מזה 6 שנים, נשואה ואמא ל- 3 , חיה ויוצרת בקיבוץ שפיים.

על עצמי כצלמת, בחרתי לספר דווקא דרך מסע משפחתי בניו זילנד, מדינת האיים הרחוקה. 2 הורים, 3 ילדים וקראוון אחד.

עוד בשלבי תכנון הטיול, ידעתי שאת ניו זילנד אתעד אחרת, שנופיה לא תמיד יהיו ירוקים, כחולים וכ"כ מוארים ויפים, שהחוויות שלנו יסופרו דרך צפיפות הקרוואן, דרך חיפוש אחר הבית, דרך מפגשים מרתקים ודרך רגעים קטנים מלאי קסם, פשטות ואמת.

אינסטגרם: meital_dor

פייסבוק: meital dor photography

אתר: www.meitaldor.com

274 צפיות

עודכן ב: 20 ספט 2020
תמר שחר, (נ.1985) אמנית רב תחומית ומורה לאמנות, בוגרת בהצטיינות של המדרשה לאמנות בבית ברל, העוסקת במגוון רב של נושאים ומדיומים כגון ציור, פיסול, וידאו, מיצב ופרפורמנס. כילדה מאומצת מברזיל, מרתקות אותי נקודות התפר בין אוטוביוגרפיה אישית לדמיונית - התרבות עליה חונכתי לבין זו המומצאת. המרחבים ויצורי הכלאיים אותם אני יוצרת, מתבססים על זיכרון ילדות, מקום שאבד עם הזמן וחוסר היכולת לשמר אותו. מתוך פער זה נוצרים מרחבים דמיוניים חדשים המבקשים להתייחס אליהם כמקור. העיסוק בציורים האחרונים שלי הוא סביב תרבות נוער שוליים והדימוי הנשי בו. בציורים הדמויות מתוארות לרוב במצבי השיכרות בשעות הלילה, בביצוע פעולות שאינן תמיד מוסריות ולעתים מתריסות במודע.

מבחינה ציורית מה שמעסיק אותי הוא הקונטרסט הצבעוני והצל הכבד והאטום שנוצר בעקבות צילום הפלאש. הטכניקה המעורבת בין צבעי המים השקופים לאטימות של המדיום האקרילי, מאפשרת לבטא את הדיסוננס של הפלאש החזק אל מול הצל - שלעתים מופיע כמו חור שחור ואימתני לצד הדמות בציור. את ההשראה אני לוקחת מצילומים שאני מוצאת באינטרנט, כך שהדבר מעורר אצלי את סוגיית המציצנות ומודעות הסובייקט. > לאתר האמנית


568 צפיות מעוניינים להציג בגלריית אמן אורח?
צרו עמנו קשר