הבלוג של ארטסקאן | מאמרים | כתבות | כל מה שמעניין בעולם הצילום והאמנות

מאמרים שפורסמו

מה ההבדל בין ציור לאיור?

1/10
Please reload

אמן אורח | אמנים אחרונים
Please reload

על פי ההגדרה המילונית, איור הוא המחשה לא מילולית למושג, רעיון או טקסט. איור יכול להתבצע במדיות שונות ובאמצעים שונים: מוזיקה, שירה, סיפורת, צילום, קולאז', רישום, מגזרת נייר ובכל דרך שבה בוחר המאייר.

בניגוד לציור המשויך לשדה האומנות, איור תמיד מחויב לשרת את הטקסט עליו הוא 'נשען'. על כן, האיור חייב להיות תקשורתי ובעל מסר שניתן לפרשו. האיור מכיל בתוכו אלמנטים יצירתיים ואמנותיים על מנת להעביר את התוכן ואת הביקורת של המאייר בצורה מקו...

תפסנו את מישל (המדריך של סדנת אימג' מאסטר פוטו) וביקשנו כמה תשובות מעשיות וישירות שיפזרו את הערפל מסביב לאגדות אורבניות הקשורות לצילום.

אז הנה לפניכם, על קצה המזלג, העשיריה הפותחת של המאסטר. 
לכל ההערות שלכם נספק תשובות אז אל תהססו לכתוב לנו בפייסבוק או בתגובות כאן בתחתית העמוד

לא צריך פוטושופ ! לייטרום יותר טוב  !

לייטרום בנוייה לטיפול בהרבה תמונות. אפשר לתקן, לקטלג, למיין, לייצא… הכל במהירות וביעילות.

פוטושופ...

כישרון והשקעה הם הכרחיים אבל ללא יוזמה עסקית אף אמן לא יכול להתפרנס ממכירת יצירותיו.
רשת האינטרנט שינתה את כללי המשחק, כיום לכל צייר וצלם ניתנת הזדמנות שווה למכור יצירותיהם באופן עצמאי באמצעות חנות מקוונת. גם מי שהינם חסרי כל רקע במחשבים יכולים להיעזר באתרים המספקים פלטפורמה נוחה באמצעותה ניתן להקים ולנהל חנות מקוונת.
אחד האתרים הפופולאריים ביותר מסוג זה הוא Etsy, אתר מסחר אלקטרוני בן למעלה מעשור המתמקד בתחום עבודות יד ופרטי א...

קניין רוחני (באנגלית: Intellectual Property, או בקיצור: IP) הוא תחום משפטי המאגד את הזכויות הקשורות בנכסים בלתי מוחשיים, כגון: זכויות יוצרים, פטנטים, סימני מסחר ועוד.


בעולם הצילום תחום זכויות יוצרים הוא הרלוונטי ביותר. זכות יוצרים היא זכות בלעדית של היוצר, לעשות ביצירה, או בחלק מהותי ממנה, פעולות שונות כגון: העתקה, פרסום, ביצוע פומבי, שידור, העמדת היצירה לרשות הציבור, עשיית יצירה נגזרת והשכרה.חשוב להבין כי זכות היוצרים אינה מג...

נתחיל עם כמה מושגי יסוד:

קובץ תמונה דיגיטלי - קובץ תמונה דיגיטלי, יהיה זה קובץ השמור בכל פורמט שהוא, מכיל מידע המאפשר הצגת התמונה באיכות מסוימת. קבצי תמונות עשויים להגיע במגוון פורמטים - כך למשל ישנם קבצי JPG, PNG, TIFF, PDF ועוד… (לחץ כאן למאמר על קבצים דיגיטליים בעולם הצילום והדפוס)

רזולוציה - מספר הפיקסלים לאורכה ולרוחבה של התמונה בתוך קובץ תמונה דיגיטלי. רזולוציה נמדדת בפיקסלים לאינץ' (PPI או Pixels Per Inch) או בנקודות לאינ...

 

כולנו מודעים לכך שישנם מגוון פורמטים לשמירת קבצים דיגיטליים המשמשים להצגת תמונות על גבי מסך, כמו גם לצורך הדפסתן באמצעות מדפסת ועל גבי חומרים שונים (נייר וקנבס למשל).
המוכרים והנפוצים ביותר מבין אלה הם קבצי PNG, TIFF, ו-JPG.
ישנם פורמטים המוכרים יותר לעוסקים בצילום ועיבוד קבצים כמו  PSD, DNG וקבצים שהיום כבר בשימוש פחות ופחות הם GIF ו-BMP. בנוסף קיימים גם פורמטים הנוגעים לעולם הדפוס כמו ה-EPS,PDF ועוד...
בעת יצירת קובץ דיגיטל...

 

תמונה אחת שווה אלף מילים, אין פלא שמאז הצילום הראשון שבוצע בצרפת לפני כמאתיים שנים, צילום הפך דבר שבשגרה והטכנולוגיות המשמשות לצילום צועדות יד ביד עם הפיתוחים המתקדמים ביותר.
בתחילת שנות התשעים עוד צילמנו כולנו במצלמות אנלוגיות בהן אור החודר דרך העדשה מונצח באופן כימי על גבי סרט צילום העובר תהליך פיתוח במעבדה והופך לנגטיב ("תשליל" בעברית) ממנו ניתן להדפיס תמונות על נייר צילום. אפשרות נוספת הייתה צילום שקופיות אותן ניתן היה לה...

עם כל עבודת דפוס שאנחנו בארטסקאן מקבלים, הכנת הקבצים להדפסה מקצועית הינה שלב קריטי בתהליך שסופו הדפסת העתקים באיכות הגבוהה הנדרשת. הכנה והבאת קבצים מתאימים לדפוס היא המאפשרת ביצוע ההדפסה בפועל תוך השגת תוצאות מיטביות. בין אם מדובר במוצרים שיווקיים כגון כרזות לבית העסק ובין אם בצילום ציורים, איורים, קבצים אמנותיים או קבצים גרפיים מפורטים. בפסקאות הבאות תוכלו להתוודע אל תהליך הכנת הקבצים להדפסה על כל שלביו.

שלב הראשון - נקבע את ש...

דפוס אופסט הינו דפוס המבוסס לוחות של 4 צבעים (לעיתים גם יותר) - CMYK. דפוס בטכנולוגיה זו מתאים בעיקר להדפסת ספרים, קטלוגים במספר עותקים רב. לרוב, מודפסים בטכנולוגיה זו ספרי צילום וספרי אמנות.
היתרון בדפוס אופסט הוא שניתן להדפיס מספר עותקים רב במחיר נמוך יחסית. 

 

 

המרת צבע מ-RGB ל-CMYK

מרחב הצבע הנהוג במרבית בתי הדפוס ותהליכי ההכנה להדפסה איכותית הוא פורמט CMYK (המשך לקרוא עוד במילון מונחים שלנו)

 

קבצי ה-RAW היוצאים ממצלמות מקצועי...

ישנן דרכים שונות באמצעותן ניתן ליצר העתקים של ציורים, צילום ציורים היא אחת מהן.
הדרך המתאימה ליצירת העתק של ציור נגזרת מן הסיבה להעתקתו:  למשל כאשר אמן מבקש למכור מספר העתקים  מתמונה שצייר, או כאשר יש ביקוש לרפרודוקציות של ציורים מסוימים (למשל יצירות של אמנים מפורסמים), לצורך יצירת קטלוג  (לדוגמה קטלוג יצירות עבור תערוכה או קטלוג יצירות המוצעות למכירה), לצורך יצירת עותק מוגדל / מוקטן של היצירה ועוד...  

אמצעים שונים משמש...

Please reload